Hurdaya Çıkarma Nedir ve Neden Önemlidir?

Belki hurdaya ayırmayı duymuşsunuzdur, ancak bunun ne olduğundan, işletmenizin yapması gerekip gerekmediğinden veya çabaya değip değmediğinden tam olarak emin değilsiniz. Hurdaya çıkarma tanımını tahmin etmek oldukça kolaydır. Ama? Neden önemli Bu sorunun hem finansal hem de çevresel yanıtları var. Ve bunu yapmanız gerekip gerekmediğine gelince, bu, işinizin ne tür atık ürettiğine bağlıdır.

Geri Dönüşüm ve Hurda Tanımı

Hurdacılık : İlk olarak, hurda metale veya kısaca hurdaya genel bakış. Bu makale, geri dönüştürülebilen her türlü metali kapsar. Hurda genellikle artık asıl amacı için kullanılmayan metalden oluşur. Bina tadilatları genellikle eski sıhhi tesisat demirleri, pvc kapılar ve alüminyum pencereler, bakır kablolar ve çelik aletler gibi birçok malzemenin çıkması eskisi değişimi ile hurda oluşumuna neden olur. Demir Dosya dolapları ve demir masa sandalyeleri gibi eski metal mobilyalar, eski beyz eşylara ve büyük ekipman parçaları gibi hurdaya ayrılabilir. Üretim süreçlerinde metal kullanan üreticiler de yan ürün olarak bir miktar hurda üretebilir. En çok piyasada bulunan hurdalar arasında ise: Alikobalt Hurda Alüminyum Hurda Bakır Hurda Demir Hurda Elektronik Hurda Hurda Akü Kablo Hurda Kalay Hurda Krom Hurda Kurşun Hurda Nikel Hurda ce Pirinç Hurda gelmektedir.

ANKARA HURDACI

Metal yüksek oranda geri dönüştürülebilir, bu nedenle geri dönüşümcüler bireylere ve işletmelere hurda metalleri için ödeme yapar, ardından onu yeni ürünlere dönüştüren firmalara yani bizim gibi Başkentte hizmet ağ olan  Ankara Hurdacı ve Geri dönüşümcülere satar. Bu nedenle, basit bir hurdaya ayırma tanımı “geri dönüşüm için hurda metal toplamaktır”. Çoğu metal türü hurdaya çıkarılabilir cw maddi olarak bir bedel ile ekonomik olarak size katkı sağlayabilir.

Hurda Alanlar Ankara

Hurda alanlar, demir içeren ve demir içermeyen kategorilere ayrılır. Demirli metaller ve alaşımlar demir ile yapılır. Çelik, dövme demir ve dökme demir, demirli metallerin yaygın örnekleridir. Demirli metalleri manyetik özelliklere sahip oldukları için belirlemek kolaydır, bu nedenle bir mıknatıs, sahip olduğunuz metal türlerini ayırt etmenize yardımcı olabilir. Demir içeren metaller de pas nedeniyle zarar görebilir. Pirinç, bakır, alüminyum ve kalay içeren demir dışı metaller demir içermez ve manyetik değildir. Demir dışı metaller de paslanmaya karşı dayanıklıdır. Demirli metal, dünyadaki en geri dönüştürülmüş malzemedir.

Hurdaya Çıkarma Neden Önemlidir?

Hurdaya çıkarmak için metal toplayan kişinin bakış açısından, amaç genellikle para kazanmaktır. Fiyatlar metal türüne göre değişmekle birlikte her malzeme türü için mevcut piyasaya bağlı olarak günden güne değişiklik göstermektedir. Demir dışı metaller, demirli metallerden daha yüksek bir dolar değerine sahip olma eğilimindedir, çünkü bunlar daha az yaygın olarak geri dönüştürülür ve bu nedenle bu malzemelere daha fazla talep vardır, ancak bir sıyırıcının gerçekten ne kazanabileceği, sahip oldukları metallere ve ne kadarına bağlıdır. Örneğin, bir bina yıkımını takiben, bir sahada kablolar, demirbaşlar ve metal borular ve borular olabilir. Hepsinin bir değeri var, ancak bakır hurdası pirinçten daha fazla kazandıracak.

Ankara Hurda Fiyatları

Hurda metaliniz için en yüksek fiyatı almak, elbette, hurdayı bir geri dönüşümcüye devretmek için harika bir nedendir. Ankara Hurda fiyatları belirlenirken elbette standart olan bir hurda alım fiyatı taban olarak takip edilmektedir. Satacağınız hurdanın ne kadar edeceği ise buna bağlı olarak değişmektedir.

Hurdanın Çevreye ve Ekonomiye Katkısı

Ancak diğer geri dönüşüm türlerinde olduğu gibi, çevresel faydalar da sıyırıcıları motive edebilir. Metali çöplüklerden uzak tutmak, doldurulma hızını yavaşlatır, bu nedenle yeni çöplüklerin oluşturulmasına daha az talep olur. Mevcut hurdanın yeniden kullanılmak üzere işlenmesi, daha az doğal kaynak kullanarak ve sera gazı emisyonlarını azaltarak yeni metal oluşturmaktan çok daha az yoğundur.

Ayrıca, hurda geri dönüşümü bir iş yaratıcısıdır. Türkiye  hurda endüstrisi, Hurda Geri Dönüşüm Endüstrileri Enstitüsü tarafından oluşturulan 2018 Geri Dönüşüm Endüstrisi Yıllığı’na göre, “yaklaşık 117 milyar liralık ekonomik faaliyet yerel vergi geliri yaratırken 534.000’den fazla iyi maaşlı işi” destekliyor. . Hurdalar, Ankara hurdacıları tarafından  geri dönüşümcüler tarafından toplanır ve sıralanırken, çoğu işlenmek üzere diğer ülkelere ihraç edilir.

Ankara Hurda Geri Dönüşüm

İşletmenizde depoda tozlanmaya yüz tutmuş metaller, ekipmanlar ve eski elektronik malzemeler  hurda bakırhurda akü , hursa sarı pirinçhurda kablohurda alüminyumhurda demir, hurda beyaz eşya var mı? Büyük bir yenileme mi planlıyorsunuz yoksa taşınma veya kapanma öncesinde tesisinizi mi temizliyorsunuz? Bu metali hurdaya çıkarmak, maliyetlerinizin bir kısmını karşılamanıza ve bu malzemeleri çevreye duyarlı bir şekilde elden çıkarmanıza olanak tanır. Ankara Hurdacı , hem alma hem de teslim etme hizmetleriyle hurda metal için rekabetçi bir şekilde ödeme yapıyor. Seçenekleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmek ve hurda metaliniz için para kazanmaya başlamak için Ankara Hurda Geri Dönüşüm ile iletişime geçin.